Pirmo reizi Lielvārdē notiks Starptautisks konkurss Vispārējās klavierēs

Dalies ar šo:

2020.gada 8.februārī Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skolā notiks I Lielvārdes Starptautiskais konkurss Vispārējās klavierēs mūzikas skolu audzēkņiem. Konkursā piedalīsies 47 dalībnieki  no 18 dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām un Lietuvas – PIKC NMV Emīla Dārziņa mūzikas skola, PIKC NMV Rīgas Doma kora skola, Pāvula Jurjāna mūzikas skola, Rīgas 3.mūzikas skola, Juglas Mūzikas skola, Augusta Dombrovska Mūzikas skola, Ogres Mūzikas skola, Ikšķiles mūzikas skola, Valmieras mūzikas skola, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola, Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola, Dobeles mūzikas skola, Smiltenes mūzikas skola, Valdemārpils Mūzikas un mākslas skola, Iecavas Mūzikas un mākslas skola, Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola, Amatas novada mūzikas un mākslas skola, Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skola un Jeronima Kačinska Klaipēdas Mūzikas skola.

Konkurss norisināsies 5 dažādās vecuma grupās no 7 līdz 16 gadu vecumam. To vērtēs žūrijas komisija: Sanita Glazenburga, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektore, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pedagoģe, koncertmeistare, Gunta Trasune, Ogres Mūzikas skolas Taustriņinstrumentu nodaļas vadītāja, Vilija Kneižiene, Jeronima Kačinska Klaipēdas Mūzikas skolas Klavieru nodaļas vadītāja.

Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skola konkurus Vispārējās klavierēs organizē kopš 2017.gada. Sākotnēji tas norisinājies kā Vidzemes novada mūzikas un mākslas skolu audzēkņu konkurss, kurā vēlākos gados piedalījušies dalībnieki arī no citiem Latvijas novadiem.

Informāciju sagataovoja Mārīte Puriņa, Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skolas direktore